Официальный сайт ХНУГХ им.А.Н.Бекетова

Шануємо минуле – будуємо майбутнє! «Спадщина університету» – підсумки 2016 року
There are no translations available.

01 EditedНаш університет впевнено наближається до свого 100-річного ювілею і все більший інтерес викликає дослідження його історичної спадщини та долі особистостей, які впливали на його розвиток.

Осмислення пройденого шляху дозволяє повніше оцінити надбання та спадщину університету, зробити висновки, побачити нові орієнтири та правильно вибудувати стратегію подальшого розвитку.

Саме це стало головною сферою уваги в роботі Ради зі спадщини університету, що діє під патронатом ректора В.М. Бабаєва та Почесного ректора Л.М.Шутенко.

Згідно затвердженої Концепції загальноуніверситетського проекту «Спадщина Університету» у 2016 році колективом університету проведені різноманітні дослідження та цікаві заходи.

Особливої уваги заслуговують заходи по відзначенню ювілейних історичних дат структурних підрозділів нашого навчального закладу:

- 50-років від створення інформаційно-обчислювального центру (начальник ІОЦ М.П.Пан)

- 40-років від заснування факультету електропостачання та освітлення міст (декан В.М. Поліщук);

- 30-річчя навчально-наукового інституту післядипломної освіти, заочного (дистанційного) навчання та підвищення кваліфікації (директор А.Є.Ачкасов).

- 25-річчя факультету інженерних мереж та екології міст (декан В.О.Ткачов).

Були яскраво відзначенні ювілейні дати громадських організацій університету:

- 70-річчя заснування Ради ветеранів ХІІКБ (голова ради ветеранів Л.М.Бухарін)

- 60-річчя створення Будівельних загонів ХІІКБ (директор музею Т.П.Єлісеєва);

- 10-річчя студентського Сенату університету (голова А.Ю.Гаруст)

2016 рік був наповнений численними заходами по відзначенню ювілеїв видатних особистостей університету. Особливої уваги заслуговують ювілеї ректорів минулих поколінь: 130-річчя з дня народження О.П.Маркова; 110-річчя О.Ф.Михайлика; 90-річчя Ю.І.Бутенка.

До кожної визначної події зі Спадщини університету було підготовлено колективами структурних підрозділів та співробітниками музейного комплексу (директор Т.П.Єлісеєва, Т.О.Лобинцева) і наукової бібліотеки університету (директор Н.О.Євсюкова) - нові музейні експозиції, книжкові виставки, історичні буклети, альманахи. Експонати, раритетні документи, книги, фотографії, нові історичні знахідки знайомили сучасний колектив студентів, викладачів, співробітників з надбанням минулих поколінь.

Справжньою окрасою всіх заходів зі спадщини стали цікаві сценарії (Т.В.Малиніної) та музично-театральні привітання талановитих учасників творчих колективів студентського клубу (директор клубу Г.А. Попова).

«Фонд зі спадщини університету» поповнився у 2016 році персональними архівними фондами видатних особистостей - відомих архітекторів О.В. Лінецького, В.Л. Антонова, геодезиста і картографа Л.К. Войславського. Незабаром колектив університету ознайомиться з новими надходженнями на виставках в музейному комплексі університету.

Актуальною та доброю традицією в ХНУМГ ім. О.М. Бекетова стало проведення у грудні кожного року науково історичної конференції «Спадщина університету: Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість», яка відкриває нам справжні скарби, імена видатних вчених, що склали потужний фундамент для сучасного університету.

Доповіді конференції, до підготовки яких долучилися викладачі, студенти та співробітники університету, використання в цих дослідженнях архівних джерел та музейних фондів, стали яскравими свідоцтвами як визначного внеску наших вчених минулих поколінь, так і вміння це оцінити сучасним поколінням університету.

На пленарному засіданні Другої науково–історичної конференції прозвучав проникливий та щирий виступ ректора В.М. Бабаєва, який розповів про людину, яка мала велике значення у його житті, видатну особистість університету та нашого міста – Почесного громадянина Харкова – О.І. Юдіна. Присутня на заході Людмила Іванівна Юдіна, була приємно вражена збереженням пам’яті про її чоловіка. Щирість виступу Володимира Миколайовича Бабаєва стала прикладом для всіх присутніх вдячного ставлення та поваги до особистості.

Ґрунтовними були доповіді присвячені засновнику та першому керівнику університету, директору ВТКХ О.П. Маркову, що зробили Н.П.Тріпутіна та О.І.Славута. За програмою виступили та розповіли про наукову діяльність професорів А.Г.Євдокімова – його учень, професор ХНУРЕ А.Д.Тєвяшев, про В.П. Пустовойтова – професор В.П.Шпачук. Вплив на розвиток університету його ректорів, знакових особистостей - А.Ф. Михайлика та Ю.І.Бутенка освітила у своєму виступі Т.П.Єлісеєва.

Треба відмітити, активну участь у конференції факультету АДОМ під керівництвом декана Т.Д. Рищенко. Яскраві доповіді-виступи на секції конференції «Дослідження архітектурної спадщини університету», підготовлені викладачами і студентами-архітекторами стали справжніми відкриттями та поповненням історичної скарбниці університету новими свідоцтвами та матеріалами.

Учасники заходів зі спадщини університету 2016 року одержали сертифікати та збірку матеріалів Першої науково–історичної конференції зі спадщини, що відбулася у 2015 році.

Діяльність ХНУМГ ім. О.М.Бекетова у всі часи була невід’ємно пов’язана з історією нашого міста та розвитком міського господарства України. Саме тому історичні дослідження спадщини університету, вкладу його вчених і діячів викликає непідробний інтерес у науково-педагогічній громадськості не тільки Харкова, а й інших міст України.

Свідоцтвом цього стала активна участь наших колег у всеукраїнських та міжнародних історичних конференціях: у Кропивницькому держаному педагогічному університеті ім. В.Винниченка викликала зацікавленість доповідь Н.П.Тріпутіної (зав. сектором наукової бібліотеки) про викладача ХІІКБ, легендарного генерал-майора М.Г. Снєгова, в Вінницькій ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва доповідь Т.В. Малиніной (провідного фахівця ректорату) про СБЗ ХІІКБ, на міжнародній краєзнавчій конференції молодих вчених в ХНУ ім. В.Н. Каразіна професор О.Л. Рябченко презентувала проект за участі студентів університету «Родина Бекетових на карті Харкова».

Рада зі спадщини університету висловлює щиру вдячність всім активним учасникам ювілейних заходів та Другої науково-історичної конференції, тим хто цікавиться історією університету, досліджує та примножує славу рідної Альма-Матер.

02 Edited03 Edited04 Edited05 Edited06 Edited07 Edited08 Edited09 Edited10 Edited11 Edited12 Edited13 Edited14 Edited

Рада Фонду

«Спадщина університету»

 
Infinity – International Fellowship IN trandisciplinar ITY supported by Erasmus Mundus programme

2Украинско - канадский культурно-образовательный центр

 Украинско- польский культурно-образовательный центр

Другие сайты Университета

Social Buttons:


365-180

INKUBATOR 180

Студенческое радио

1    2015 

2

Расписание МКР для Android

google

b studio_small_Logo

Внимание пользователям Microsoft Office 365

Новая точка входа для почтовых ящиков: mail.office365.com,

а для skydrive - skydrive.com

Внимание пользователей Цифрового репозитория

Для поиска материалов по цифровому репозиторию воспользуйтесь ссылками

Поиск по автору в Worldcat

Поиск по номеру в Worldcat

Поиск по номеру или автору в BASE

(введите текст dccoll:ftkname в поле (Part of) URL обязательно)

Microsoft Office 365

DreamSpark

Who on site

We have 60 guests online
You are here  : Home Шануємо минуле – будуємо майбутнє! «Спадщина університету» – підсумки 2016 року

mon baner