Кафедра эксплуатации газовых и тепловых систем

САЙТ КАФЕДРЫ

Кафедра експлуатації газових і теплових систем була створена при факультеті інженерної екології міст наказом № 49-01 від 04.11.1993 р. при Харківській державній академії міського господарства. Кафедру очолює доктор технічних наук, професор академік Української академії нафти і газу Капцов Іван Іванович. Він має близько 120 наукових робіт, зних 5 монографій і 3 навчальних посібники, автор 20 патентів на винаходи,більше 15 авторських свідоцтв і патентів упроваджено в Україні, країнах колишнього СРСР і за кордоном, член двох вчених Рад із захисту докторських і кандидатських дисертацій, підготував чотирьох аспірантів, член секції «Нафта і газ» Комітету з присудження Державної премії України.Капцов Іван Іванович вперше розробив і упровадив енергозберігаючу технологію і комплекс устаткуваннь безвогняного методу підключення відведень і технологічних ліній в газопроводи, що діяли, під високим тиском без зтравлювання газу в атмосферу, застосування яких дало можливість газифікувати 110 населених пунктів і промислових підприємств в Україні, 120 об'єктів в республіках колишнього СРСР і заощадити 70 млрд. м3 газу.

Під його керівництвом створена школа по розробці і впровадженню високоефективних технологій і установок по очищенню внутрішньої порожнини газопроводів великих діаметрів («Ураган», ГДУ - 1220, ГДУ-1420, «Трубоочищувач»), які забезпечують високу гідравлічну ефективність і зниження витрат паливного газу на компресорних станціях на 10-12%, що діють.

Доктор технічних наук професор Капцов Іван Іванович брав безпосередню участь в пусках і експлуатації таких газопроводів, як «Союз», «Уренгой-Помари-Ужгород», «Братерство», Мінськ-Івацевичі-Долина, Шебелинка - Диканька-Київ та ін., його розробки демонструвалися на виставках ВДНХ СРСР, ВДНХ УРСР, на міжнародних виставках «Нафтогаз-87», «Нафтогаз-89» в містах Рієкка (Югославія), Барселона (Іспанія), Пекін (КНР) і відмічені дев'ятьма срібними і п'ятьма бронзовими медалями, а також дипломами.

Наукова діяльність відмічена орденом «Знак шани», почесними грамотами і відзнаками. Присвоено звання, «Кращий винахідник Мінгазпрома», «Заслужений працівник промисловості України», «Почесний працівник Укргазвидобування», Відмінник праці ДК «Укргазвидобування».

Перший випуск спеціалістів із спеціальності «Теплогазопостачання і вентиляції» відбувся в січні 1999 року. На даний час загальна кількість випущених спеціалістів складає більш 2000 чоловік. На кафедрі читаються 30 дисциплін які забезпечені навчально-методичною літературою. Значна увага на кафедрі приділяється виданню навчально-методичниої літератури у тому числі з грифом МОН України. За період існування кафедри співробітниками видано 10 навчальних посібників у тому числі з грифом МОН України, створюються електронні варіанти підручників, посібників, методичних вказівок для спільного користування.

You are here  : Главная Факультеты Инженерных сетей и экологии городов Кафедра эксплуатации газовых и тепловых систем