Розвиток польського напрямку співпраці Університету

DSC 7269_Edited15 грудня 2016 р. Університет відвідали віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові пан Ян Здановський та професорка Вроцлавського університету Аґнєшка Матусяк.

В рамках візиту до Університету відбулася робоча зустріч пані Аґнєшка Матусяк з науковцями кафедри історії та культурології (зав. каф., д.і.н. Рябченко О.Л., доц. к.філос.н. Фесенко Г.Г.). Були окреслені перспективи розширення спільної академічної діяльності у таких напрямках: розробка спільних навчальних програм підготовки аспірантів за спеціальністю «Історія», проведення науково-практичної конференції щодо стану та перспектив гуманітаристики у сучасному європейському науково-освітньому просторі.

Аґнєшка Матусяк – відома науковця, завідувачка Відділу україністики в Інституті слов’янської філології, а також Центру постколоніально-посттоталітарних студій на Філологічному факультеті Вроцлавського університету (Польща). Її наукові інтереси: історія російської та української літератури XX століття, постколоніальні, посттоталітарні та ґендерні студії. Студенти та науковці ВНЗ Харкова мали змогу відвідати лекцію Аґнєшки Матусяк в ХНУ імені В.Н.Каразіна та тему: «Польське бачення постколоніальних та деколоніальних студій у світлі досліджень літератури Центральної та Східної Європи після 1989 року».

Віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові пан Ян Здановський відзначив плідну співпрацю ХНУМГ імені О.М.Бекетова з Посольством Республіки Польща в Україні, високо оцінив діяльність Українсько-польського культурно-освітнього центру нашого Університету. Пан Ян Здановський також висловив сподівання, що освітній візит професорки Вроцлавського університету буде сприяти встановленню нових продуктивних контактів між академічними спільнотами двох країн.

Також Університет планує поширити співпрацю з Вроцлавським університетом в рамках інших підрозділів, зацікавлених у розвитку польсько-українських науково-освітніх контактів.

You are here  : Главная Розвиток польського напрямку співпраці Університету