01 19 грудня 2016 р. доктор історичних наук, професор Любов Жванко на запрошення доктора габілітованого, інженера архітектури Богуслава Подхалянського прочитала лекцію «Олександр Ржепишевський (1879 - 1930): доля архітектора на тлі епохи» студентам третього курсу Відділу Архітектури Краківської Політехніки імені Тадеуша Костюшки. Студенти із зацікавленням прослухали виступ, присвячений життю і творчості незнаного в Польщі архітектора польського похоження. Такий досвід є надзвичайно цікавим, оскільки студенти можуть порівняти методи викладання, подачі інформації, як і викладач – її сприйняття студентською аудиторією.

Лекція відбулася у рамках стипендіальної програми Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща «Thesaurus Poloniae» (вересень – грудень 2016 р.) учасницею якої є професор Любов Жванко. Архітектор Олександр Ржепишевський є серед 62 польських діячів, нариси про яких постануть на сторінках біографічного словника як наукового проекту в рамках стипендіальної програми. Тримісячна робота над збором матеріалів велася загалом у 23-х архівах, бібліотеках та музеях 9-ми міст Польщі. Серед них: Білосток (Галерея імені Сленьдзінський), Бидгощ (Галерея сучасного мистецтва Окружного музею імені Леона Вичулковського), Варшава (Національна бібліотека Польщі, Національний музей у Варшаві, Музей Варшавського університету, Архів Варшавського університету), Вроцлав (Музей Князів Любомирських Національної бібліотеки імені Оссолінських (Оссолінеум), бібліотека кабінету графіки музею князів Любомирських), Ґданськ (Національний морський музей, Міський історичний музей міста Ґданська), Закопане (Татшанський музей імені доктора Титуса Халубінського, бібліотека та науковий архів Татшанського музею імені доктора Титуса Халубінського), Краків (Наукова бібліотека Міжнародного центру культури, бібліотека Яґеллонська Яґеллонського університету, бібліотека Інституту історії Яґеллонського університету, бібліотека Інституту Росії та Східної Європи Яґеллонського університету, бібліотека Польської академії знань та Польської Академії Наук, Архів Науки ПАН та ПАУ у Кракові, Національний музей у Кракові, Галерея польського мистецтва ХІХ століття в Сукенницях, музей Яна Матейки, музей історії міста Кракова), Лодзь (Музей мистецтв, Музей медичного університету в Лодзі), Торунь (Головна Університетська бібліотека університету імені Миколая Коперника, Окружний музей, музей історії Торуня, Фундація генерала Ельжбети Завацької).

Крім роботи над збором матеріалів професор Любов Жванко узяла участь у низці наукових заходів Міжнародного центру культури у Кракові. 14 листопада 2016 р. – у презентації книги «Культура і права людини: вроцлавські коментарі», яка відбулася у цьогорічній культурній столиці Європи – Вроцлаві. 21 листопада 2016 р. узяла участь у науковому обговоренні присвяченому столітній річниці «Акту 5 листопада 1916 г.», організованого Історико-філософським відділом Польської академії знань у Кракові.

Надзвичайно цікавою була участь в семінарі Наукового товариства докторантів Інституту історії Яґеллонського університету, який відбувся 6 грудня 2016 р. На обговорення було винесено звіт магістра Каміла Рушави, присвяченого роботі над підготовкою докторської дисертації «Галицькі біженці Першої світової війни в Австро-Угорщині».

За результатами зібраних матеріалів уже опубліковано наукові статті у «Відомостях історичних» (Варшава), та «Наукових записках Історичного факультету Запорізького національного університеті».

Загалом, участь в одній із престижних стипендіальної програм Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща якою від 2010 р. є програма «Thesaurus Poloniae» дає можливість українському науковцеві розширити свої наукові горизонти, накреслити нові напрямки досліджень та міжнародної співпраці, вписатися у науковий і освітній простір сучасної Європи.

02 203 304 405 5

You are here  : Главная Участь професора Любові Жванко у стипендіальній програмі Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща «Thesaurus Poloniae»