Сайт Бібліотеки

Про нас

12 червня 1930 року після багатьох реорганізацій був створений наш університет імені О.М. Бекетова (тодішня назва - Харківський інститут комунального господарства), куди була передана бібліотека Всеукраїнського технікуму комунального господарства (загальна кількість книг близько 150 томів).

У довоєнний період бібліотека займала 2 кімнати в приміщенні інституту, їх загальна площа становила 90 кв.м. Штат бібліотеки був - 5 чоловік.

У 1974 році за проектом Г.В. Сіхарулідзе закінчилося будівництво нового корпусу інституту по вулиці Маршала Бажанова. В новому корпусі бібліотека отримала і почала освоювати просторе, одне з кращих на той час серед бібліотек міста, приміщення. Її виробничі площі зросли з 570 кв.м. (разом з пунктами видачі в гуртожитках) до 2 165 кв.м.

У 70-80 рр. почали працювати абонемент художньої літератури, з відкритим доступом до найбільш популярних видань; абонемент наукової літератури, який здійснює обслуговування професорсько-викладацького складу і забезпечує всі категорії читачів книгами для наукової роботи; відділ книгозберігання. В січні 1990 року відкрився абонемент учбової літератури для студентів заочного відділення.

З 1999 року бібліотека вступила до нового етапу розвитку – автоматизації бібліотечних процесів. Завдяки участі на цей час вже академії міського господарства в проекті Tempus – Tasis "Environment and Energy" бібліотека отримала в своє користування 6 комп’ютерів та принтер. У серпні 2000 року з бюджету цього проекту для бібліотеки було придбано 5 робочих місць ліцензійної програми "Liber Media". Комп'ютерний клас отримав вихід в Internet.

У вересні 2000 року у бібліотеці почалася робота зі створення електронного каталогу (ЕК) на фонд нових надходжень. З 2001 року бібліотека почала ретроввод фонду бібліотеки.

У третє тисячоліття бібліотека академії вступила як згуртований колектив професіоналів високого класу.

У 2007 році на базі читального залу № 3 (зараз - це зал інформаційного сервісу (ЗІС) був створений електронний читальний зал, у якому встановили для читачів 12 комп’ютерів, підключених до локальної мережі університету та Internet. На данний час ЗІС налічує 50 комп’ютерів, його відвідало 10 337 користувачів.

З 2008 року бібліотека працює на вільному програмному забезпеченні „Коха”. Наразі ЕК налічує 70 016 одиниць активного фонду бібліотеки. Працюючи в режимі on-line через АБІС „Koхa” в електронному каталозі бібліотеки library.kname.edu.ua за допомогою дружнього веб-інтерфейсу користувачі здійснюють простий та розширений пошук, мають змогу зробити замовлення на літературу, побачити свій електронний формуляр та свою історію читання.

Наказом Міністерства освіти та науки України № 464 від 25.04.2013 академія перейменована у Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова.

Штат бібліотеки зараз складає 57 працівників, з яких 43 співробітник має повну вищу освіту і 25 бібліотекарів має стаж понад 20 років.

Фонд нашої бібліотеки зараз налічує 929 128 примірників.

Ми обслуговуємо понад 15 100 користувачів за єдиним обліком.

Читачі отримали близько 750 000 примірників.

Робота нашої бібліотеки тісно пов’язана з кафедрами. Забезпечення студентів учбовою літературою та методичними посібниками здійснюється згідно програм курсів, заявок викладачів, прайс-листів.

Доступ до усіх ресурсів у бібліотеці забезпечують 69 АРМ та зона Wi-fi покриття в усіх підрозділах бібліотеки. Користування Internet та бібліотекою безкоштовне.

Структура бібліотеки та графік роботи

Бібліотека ХНУМГ імені О.М. Бекетова
розташована на цокольному поверсі головного корпусу університету за адресою:
Харків, вул. Маршала Бажанова, 17.

Поштова адреса: бібліотека ХНУМГ, вул. Революції, 12, Харків, 61002.

Бібліотека обслуговує читачів з 8:30 до 17:00,

видача літератури за попереднім замовленням з 11:45 до 17:00.

Вихідний – неділя.

Кожна остання п’ятниця місяця – санітарний день (бібліотека читачів не обслуговує).

Зал інформаційнного сервісу працює з 9:00 до 16:30.

Вихідний – неділя.

Абонемент обслуговування читачів заочного відділення працює:

під час сесії щоденно з 8:30 до 16:30;

протягом семестру по середах з 8:30 до 16:30;

суботах з 8:30 до 15:00;

Контактні телефони:

Директор бібліотеки Євсюкова Надія Олександрівна – тел. (057) 707 – 32 – 08, тел. 24-08;

заст. директора бібліотеки та зал інформаційного сервісу – тел. (057) 707 – 32 – 58, тел. 24-58;

відділ обслуговування читачів, абонемент заочного відділення, міжбібліотечний абонемент, читальний зал суспільно-економічної літератури, абонемент художньої літератури – тел. (057) 707–30–13, тел. 22-13;

відділ комплектування та обробки літератури, відділ книгозберігання – тел. (057) 707 – 32 – 26, тел. 24-26

інформаційно-бібліографічний відділ, читальний зал природничої та технічної літератури – тел. (057) 707 – 32 – 25, тел. 24-25

Бібліотечний пункт при гуртожитку № 5

вул. Клочківська, 216-Б – тел. (057) 340-52-73

працює з 12:15 до 21:00; перерва з 16:00 до 16:45; вихідні – субота, неділя.

Інші сайти Університету

Соціальні мережі:

До уваги користувачів Microsoft Live@Edu!

25.06.2013 здійснений перехід на Office365.

Нова точка входу для поштових скриньок:mail.office365.com

Хто на сайті