altВ заході приймали участь: директор Центру довузівської підготовки та працевлаштування випускників Гусь Ірина Миколаївна, декан факультету Інженерної екології міст Ткачов В’ячеслав Олександрович, його заступник Ткаченко Роман Борисович, заступник декана з виховної роботи факультету Економіки і підприємництва Соколов Дмитро Володимирович, старший викладач кафедри Міської і регіональної економіки Княжеченко Володимир Вікторович, заступник декана факультету Менеджменту Шаповаленко Денис Олександрович, заступник декана з виховної роботи факультету Електропостачання та освітлення міст  Перепечений Віталій Олександрович, працівники Центру довузівської підготовки та працевлаштування Рудаченко Ольга Олександрівна та Бовкун Ольга Олександрівна, а також студенти 5 курсу пільгового контингенту.

altКомпанії-роботодавці були представлені КП «Харківські теплові мережі», сайтом «Работа в Харькове», фабрикою тютюнових виробів «Філіп Морріс», освітньою організацією «Ст`юдекс», а також Міським Центром зайнятості.

На засіданні жваво обговорювались питання пошуку роботи, зокрема, в мережі Інтернет, труднощі, з якими стикаються молоді спеціалісти у процесі працевлаштування, вимоги, які висувають до кандидатів на посаду компанії-роботодавці та інше. Розпочався захід виступом менеджера «Філіп Морріс» Ольшанської Вікторії, яка дала вичерпну інформацію про роботу своєї компанії, докладно розповіла про стажування молодих спеціалістів, що відбуваються на підприємстві, про умови кар’єрного росту, головною із яких є високий рівень володіння англійською мовою.

altДалі слово надали Павлу Івановичу, представнику КП «Харківські теплові мережі». Основною вимогою до випускників він назвав якісні знання із фахових дисциплін; пріоритетом користуються професії, пов’язані з електрообладнанням, його проектуванням, обслуговуванням. Водночас, з причини недостатнього фінансування в цілому галузі комунального господарства наразі немає можливості приймати на роботу молодь. Попитом користуються спеціалісти з охорони праці, а також  робочі спеціальності на зразок електромонтера. Проте, як було зауважено іншими роботодавцями, такий старт все одно є корисним для набуття професійного досвіду, і важливий для початківця.

altВелику увагу було приділено питанню освіти за кордоном, програмам стажування студентів, умовам кар’єрного зростання, яке детально висвітлив керівник освітньої організації «Ст`юдекс» Захаров Олексій. Вже 7 років ця освітня компанія досить успішно працює на українському ринку освітніх послуг, і є своєрідним посередником між студентом в Україні та роботодавцем за кордоном. Організація надає вигідні умови, в тому числі і для молоді пільгового контингенту, аби не тільки вільно знати мови та подорожувати, але і знайти роботу за своїм професійним спрямуванням. Для цього проводяться конкурси для старшокласників та студентів, переможці яких мають змогу безкоштовно пройти навчання за межами України.

altДокладно обговорили тонкощі пошуку роботи у Інтернеті, представник Інтернет-служби «Работа в Харькове» Єрмакова Ганна наголосила на провідній ролі резюме та деталях його складання. Було згадано про типові помилки, яких припускаються випускники під час пошуку роботи, і надано поради, як не допускати їх. Цю тему далі продовжувала представник Міського Центру зайнятості Гізело Олена Іванівна. Вона закликала студентів конкретно визначатись із вакансією, або краще, у резюме вказувати їх декілька, уважно слідкувати за ринком праці та попитом на спеціальності, у разі необхідності проходити перепідготовку, не боятись спробувати себе у різних галузях та на різних посадах. Рекомендовано для початківця не вказувати у резюме розмір бажаної заробітної платні, адекватно себе оцінювати та бути готовим удосконалювати свій професійний рівень.

Студенти-старшокурсники під час заходу розповіли про свою спеціальність, про досвід роботи, вміння, бажану посаду або декілька. Зі свого боку роботодавці прокоментували ці виступи, дали поради та застерегли від можливих помилок, відповіли на хвилюючі питання. Круглий стіл було завершено короткою промовою Гусь Ірини Миколаївни, яка пообіцяла студентам сприяти у працевлаштуванні, подякувала за участь у обговоренні та відмітила інтерес студентів та високий рівень самосвідомості.

У підсумках можна зазначити, що проведене засідання було ефективним та корисним для всіх його учасників.

You are here  : Главная Структура Центр доуниверситетского образования и карьеры Новости 12 березня 2014 року в ЦДППВ був проведений круглий стіл з питань працевлаштування студентів пільгового контингенту